• 0 531 844 9 744

  • isabetyalitim@gmail.com

 TERMAL BOYANIN DİĞER STRAFOR İLE YAPILAN YALITIM SİSTEMLERİNE GÖRE AVANTAJLARI

1. Strafor ile uygulanan yalıtım sistemlerinde binanızın cephesi azami metrekareye 6 adet delik delinerek ciddi bir tahribata neden olmaktadır ki bu 1000 m2 bir binada 6,200 adet delik tahribatı demektir.Bu delikler kolon ve kirişlerede ciddi zararlar vermektedir. İSONEM Termal Paint ürününde bu risk ortadan kalkmaktadır.

2. Strafor ile uygulanan yalıtım sistemlerinde sıva ve yapıştırıcı harç kullanıldığından dolayı metrekareye yaklaşık 11 kg yük oluşturduğundan özellikle yaşlı binalarda ciddi anlamda sorun teşkil etmektedir.Bu ağırlık 1000 m2 binanda 11.000 kg. gibi ciddi bir ağırlık getirmektedir. İSONEM Termal Paint ürününde bu risk ortadan kalkmaktadır.

3. Strafor ile uygulanan yalıtım sistemlerinde cephenizde yaklaşık 4-5 cm kalınlık oluştuğundan dolayı en üst katmanda kullanılan dekoratif sıva birkaç yıl içinde rötreye yani çatlaklara neden olmaktadır. İSONEM Termal Paint ürününde bu risk ortadan kalkmaktadır.

4. Strafor ile uygulanan yalıtım sistemlerinde genelde pencere mermerlerinin alt kısımları içerde kaldığından dolayı mermer altlarına uzatma profili ve mastik uygulanarak su izolasyonu yapılmaya çalışılır ancak bu sistemin güneşin etkilerinden dolayı ömrü çok az olduğundan birkaç yıl içersinde özellikle köşe noktalarda çatlamalar yaparak cephenizin su almasına neden olmaktadır. İSONEM Termal Paint ürününde bu risk ortadan kalkmaktadır.

5. İSONEM Termal Paint ürünü %300 esnek olduğundan dolayı bina cephesindeki oluşan sismik hareketleri elastik köprüleme özelliğine sahiptir,strafor uygulanan sistemlerde maalesef bu mümkün değildir. İSONEM Termal Paint ürününde bu risk ortadan kalkmaktadır.

6. İSONEM Termal Paint bu kadar avantajlarının yanında diğer straforlu yalıtım sistemlerinden neredeyse %50 daha az maliyetli bir sistem olduğundan aynı zamanda ekonomiktir.

7. İSONEM Termal Paint uygulama aşamasındada straforlu yalıtım sistemlerine nazaran işçiliği çok daha kolay ve hızlıdır.

8. İSONEM Termal Paint straforlu sistemlere göre tamiratı ve bakımıda çok daha kolay ve çok daha uzun ömürlü bir malzemedir.

9. İSONEM Termal Paint bağımsız laboratuarlarda yapılan testler ve termal kamera görüntüleri sonucunda strafor ile yapılan sistemlerde sağlanan yalıtımın neredeyse aynı değerlerde randıman vermektedir.

10. İSONEM Termal Paint yeni geliştirilen bir teknoloji ile içeriğindeki özel vakumlu seramik kürecikleri sayesinde hem ses hem ısı,su ve yanmaz özelliği ile yangın yalıtımıda sağlamaktadır bu özelliklerinide test sonuçları ve evrakları ve referansları ile belgelendirmektedir.

11.İSONEM TERMAL PAİNT ÜRÜNÜ İLE BİNANIZA ENERJİ KİMLİK BELGESİDE ALINABİLMEKTEDİR.